Bel ve basen bölgesinde incelme sağlamak için yapılacaklar

Zayıflamak isteyelerin en çok incelmek istedikleri bölgelerden olan bel ve basenlerdeki fazlalıklardan kurtulmak için, yağ ve şekeri azaltılıp proteini biraz artırılmalı ve egzersiz yapılmalıdır.


Bel ve basen bölgesini inceltmek için yağsız protein ağırlıklı, bakliyat, yeşillik ve sebzenin bol olduğu, fazla yağdan ve hızlı karbonhidratlardan uzak durulan bir beslenme tarzını tercih etmek gereklidir.


Kilo vermek için ve sağlık açısından özellikle mor ve koyu renkli orman meyveleri ile karadeniz’de yetişen daha küçük ve daha koyu renkli olan yaban mersinleri çok yararlıdır. Yaban mersini alırken şekerle kurutulmamış buruk tatta, olanları tercih etmelisiniz.


Bel ve basen bölgesinde incelme sağlamak için yapılması gerekenler;


1-Metabolizmanın canlanması için sabah erken kalkın. 20-25 dakika egzersizden sonra: Sopalı hareket yapın. Bunun için; bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp birkaç dakika süratli bir şekilde sağa ve sola doğru kalça bölgesinden yukarısını hızlı  bir şekilde döndürüyoruz. Ayrıca bel kasları için ise mekik hareketi yapın.


 2-Sıcak bir duş alın. İyi bir ter atın ve kese yapın. Bunun için  banyo küvetini sıcak suyla doldurun, kendinize keseyle uz